Bogdan Gałązka - laudacja

Pan Bogdan Gałązka jest nagrodzony za długoletnią charytatywną pomoc osobom niepełnosprawnym i ubogim na terenie powiatu malborskiego.

Pan Bogdan jest niestrudzonym społecznikiem. Od lat działa w swoim środowisku i współpracuje z Kołem Niedowidzących i Ociemniałych, organizuje bale charytatywne i pomaga osobom potrzebującym, szczególnie dzieciom i niepełnosprawnym. Jest osoba wyjątkowa, o niezwykłej wrażliwości społecznej, i ogromnym osobistym poświeceniu. Za te wyjątkowość jest powszechnie ceniony przez przyjaciół, władze lokalne i setki osób, którym niestrudzenie pomaga w trudnych chwilach życia. Pan Bogdan jest inspiracją dla całego środowiska, a jego praca, szczególnie z osobami niepełnosprawnymi, zdobyła mu ogromne uznanie środowiska, a także szereg wyróżnień.

Magdalena Hejda - laudacja

Pani Magdalena Hejda jest nagrodzona za wieloletnią działalność na rzecz humanizacji życia, szczególnie za opiekę nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Małopolski.

Pani Magdalena jest znaną i cenioną opiekunką zwierząt, twórczynią popularnego programu ‘Kundel bury i kocury’, który to program przekształcił się w jej życiowa misje. Praca społeczna Pani Magdaleny nie ogranicza się do pomocy zwierzętom, ale także obejmuje pomoc ludziom, którzy się zwierzętami zajmują. Od ćwierćwiecza inspiruje i organizuje ruch opieki nad zwierzętami i ich opiekunami – i odnosi wspaniale sukcesy. Zapewnia adopcje bezdomnym czworonogom, dokarmia głodujące psy i koty, zapewnia im opiekę weterynaryjną, a przede wszystkim zjednuje rzesze wolontariuszy, którzy powielają te wspaniale inicjatywy. Jest laureatką wielu nagród i konkursów dziennikarskich promujących opiekę nad zwierzętami, a przede wszystkim powszechnie znanym i cenionym społecznikiem

Urszula Nowakowska - laudacja

Pani Urszula Nowakowska jest nagrodzona za prace na rzecz równouprawnienia kobiet i ochrony przed przemocą w rodzinie, a szczególnie za założenie fundacji “Centrum Praw Kobiet” niosącej wsparcie prawne i psychologiczne kobietom dotkniętym przemocą.

Pani Urszula angażowała się społecznie ‘od zawsze’. Kształciła się w tym kierunku i odbywała cenne staże zawodowe w USA. Po powrocie do Polski w 1994 roku powołała fundacje Centrum Praw Kobiet. Pod jej kierownictwem, fundacja i prowadzane przez Panią Urszule Centrum, odegrały ważną role w reformie prawa i organizacji pomocy dla ofiar przemocy rodzinnej. W Warszawie, Pani Urszula zorganizowała także schronisko dla 30 kobiet z dziećmi – ofiar przemocy. Cala pomoc – łącznie z poradami prawnymi - udzielana jest bezpłatnie. Uzupełnieniem tej działalności jest udział w międzynarodowych i krajowych konferencjach jako ekspert w Radzie Europy, a także praca legislacyjna i naukowa. Jest powszechnie znanym, cenionym i szanowanym społecznikiem.

Marek Kwaterski - laudacja

Pan Marek Kwaterski jest nagrodzony za wieloletnią i skuteczna działalność na rzecz osób bezdomnych i uzależnionych.

Pan Marek jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób Bezdomnych ‘Fides’. Stowarzyszenie to, z pomocą władz Malborka, zapewnia opiekę lekarską, miejsca noclegowe, wyżywienie, a także terapie zajęciową i kursy adaptacyjne dla bezdomnych. Ich celem jest nie tylko doraźna pomoc, ale także przygotowanie podopiecznych do samodzielnego życia. Z pomocy Domu Fides skorzystało już setki ludzi. Prawie 40% z tych ludzi powróciło do społeczeństwa i odzyskało samodzielność, a wraz z nią osobistą godność. Jest to ogromny sukces, który zjednał Panu Markowi ogromny podziw uznanie w jego środowisku i w całym regionie.

Dorota i Jarosław Pileccy - laudacja

Państwo Dorota i Jarosław Pileccy są nagrodzeni za długoletnią pracę ze środowiskiem wykluczonych i uzależnionych oraz za stworzenie Misji Nowa Nadzieja i Spółdzielni Socjalnej ARTE.

Państwo Pileccy założyli Misje Nowa Nadzieja w Bielawie, przy Kościele Zielonoświątkowców, już w 2001 roku. Celem Misji była pomoc osobom uzależnionym i zagubionym w życiu, oraz organizowanie terapii dla ofiar uzależnień. Obecnie takich misji jest już około 20. Cieszą się świetną reputacją, budzą zaufanie, a przede wszystkim udzielają bezcennej pomocy ludziom, dla których są często ostatnią deską ratunku. Aby zwiększyć efekty terapeutyczne swej pracy, Państwo Pileccy ukończyli kursy terapii dla uzależnionych, a także założyli spółdzielnie socjalna ARTE, która zatrudnia ludzi powracających do zdrowia i odbudowujących swoje życie. Organizują także pomoc dla ubogich i kształcą wolontariuszy do pracy charytatywnej. Są inspiracją dla całego środowiska, a ich praca, szczególnie w organizacji i zarzadzaniu WSS ARTE, zdobyła dla nich nie tylko szerokie uznanie, ale także szereg nagród i wyróżnień.