Pani Ewa Stankiewicz – dziennikarka wyróżniana za reportaże radowe i telewizyjne, scenarzystka i reżyserka filmowa.

Powodem nagrody Polculu nie jest jej działalność dziennikarska czy filmowa, ale Fundacja o nazwie „Dobrze że jesteś”. Założyła ją 5 lat temu i jest jej prezesem. Ojciec Pani Ewy zachorował na białaczkę a skandaliczna forma w jakiej lekarz – pozbawiony empatii – poinformował go o diagnozie, i „droga przez mękę” kontaktów z oddziałem onkologicznym sprawiły że zaczęła działać. Świadoma samotności pacjentów w obliczu choroby postanowiła im pomóc.

Celem Fundacji jest pomaganie ciężko chorym i umierającym oraz wspieranie ich bliskich. Wolontariusze, których Fundacja rekrutuje i szkoli, wyręczają personel w wielu pozamedycznych i nie wymagających kwalifikacji czynnościach.

Dziś Fundacja ma już status Organizacji Pożytku Publicznego i jej działalność rozszerzyła się na szereg miast w Polsce - poza Wrocławiem -  Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk i Łódź. W sumie około 400 wolontariuszy pracuje na 15 oddziałach w 11 szpitalach.

Pani Ewa Stankiewicz otrzymuje nagrodę Polculu za „stworzenie i prowadzenie Fundacji „Dobrze że jesteś”, oraz rozwijanie wolontariatu na oddziałach hematologicznych i onkologicznych”.

O nagrodę wnioskowała pani Joanna Dunikowska.