Pani Monika Waćkowska-Kabaczyńska po osobistych przeżyciach ze swoim synkiem, stworzyła Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, aby poprzez portal internetowy Zakątek21 integrować, ośmielać i pomagać rodzicom dzieci z zespołem Downa na terenie całej Polski.

Dzięki temu portalowi rodzice chorych dzieci z całego kraju mają możliwość wymiany doświadczeń i pozyskiwania konkretnych informacji. Utworzyła się spora grupa osób chętnych do spotkań osobistych. W ubiegłym roku odbył się zlot zakątkowych rodziców i dzieci z zespołem Downa.

Ten nowoczesny przekaz informacji i wsparcia ma bardzo wielu zwolenników. Pomaga mieszkańcom małych miejscowości, gdzie nie ma lekarzy, i tym którym odpowiada anonimowość kontaktów.

Działalność pani Moniki Waćkowskiej-Kabaczyńskiej toruje drogę do działań, w których portal nie jest wizytówką a konkretnym narzędziem.

Pani Monika Waćkowska-Kabaczyńska otrzymuje nagrodę Fundacji Polcul za „stworzenie i prowadzenie portalu Zakątek21 poświęconego problematyce dzieci z zespołem Downa”.

O nagrodę wnioskowała pani Anna Laddy-Widajewicz.